Pletivá a príslušenstvo

V tejto kategórii nájdete rôzne druhy pletív z plastu, drôtu, bambusové, či pletivá z rákosu. K pletivám predávame aj potrebné príslušenstvo na plot ako príchytky, či skrutky. Okre iného predávame široký sortimwnt viazacieho a napínacieho drôtu. Šesťhranné pletivá poslúžia na výrobu voliér pre vtáctvo, alebo pre králikárne.

Kvôli odolnosti voči korózii sú niektoré pletiva pozinkované, natierané farbou alebo sú drôty obalené plastom. Niektoré pletiva sú zvárané, iné len pletené.

Drôtené ploty sú budované buď natiahnutím súvislého pásu pletiva, dodávaného v roliach (zhruba po 50 metroch), alebo skladané z rámových dielcov s pletivovou výplňou (plotové rámy, plotové výplety). Drôtené pletivo je oproti iným druhom plotov špecifické relatívne nízkou cenou (vďaka možnosti strojovej výroby), vysokú priehľadnosťou, možnosťou rýchlo plot postaviť, ale architektonicky býva menej hodnotné. Ploty zo súvislého pletivového pásu sú však málo odolné proti prieniku (napr. Podlezenia) a poškodenie (pretrhnutiu, prestrihaný, proreznutí v ohyboch drôtov). Niekedy sa na zaistenie bezpečnosti dopĺňa ostnatým drôtom.

Pletivá a príslušenstvo

Title

Go to Top