ibreza logo

Obuv

Správny výber obuvi pre prácu môže byť ovplyvnený mnohými rôznymi faktormi – napr. Vlhkosť, chladné prostredie, vysoké teploty, ostré predmety, chemikálie, klzké povrchy. V našom sortimente obuvi rozoznávame dve kategórie obuvi, ktoré podliehajú európskych normám, a to podľa požiadaviek na pracovnú obuv – značenie OB – O5 (EN 20347) a podľa požiadaviek na bezpečnostnú obuv – značenie SB – S5 (EN 20345).

Základný rozdiel medzi týmito kategóriami obuvi je, že bezpečnostná má ako základný ochranný prvok ochrannú výstuž a ďalej môže mať až 7 ďalších ochranných vlastností (napr. Antistatické vlastnosti, absorpcia energie v pätnej časti, odolnosť voči olejom atď.). Pracovná topánka môže mať až 6 ochranných prvkov (napr. Prienik a absorpcia vody). Pracovná a bezpečnostná topánka môže niesť aj dodatočné požiadavky pre špeciálne použitie ako sú napríklad – P (podošva odolná proti prepichnutiu), CI (izolácia spodku proti chladu), A (antistatická obuv), atď.

Sandál – Modely v tomto prevedení často spĺňajú výbornú priedušnosť a odvod vlhkosti. Všeobecne sú sandále najčastejšie využívané vo vnútorných priestoroch. Samozrejmosťou v bezpečnostnej kategórii obuvi je podošva s antistatickými, olejivzdornými a protišmykovými vlastnosťami. Niektoré bezpečnostné sandále môžu disponovať tiež stielkou proti prepichnutiu s označením (P).

Poltopánka – Jedná sa o typ obuvi, ktorá je veľmi dobre chráni pred okolitými vonkajšími vplyvmi v pracovnom prostredí. Okrem využitia pre prácu vo vonkajších priestoroch sa odporúča aj použitie vo vnútorných priestoroch.

Členková – Poznávacím znamením tohto typu obuvi je výborná fixácia nohy, ktorá chráni pred vyvrtnutím a v zimnom prevedení bude dostatočne chrániť proti nízkym teplotám.

Go to Top