ibreza logo

Postrekovače

Je zariadenie určené na rozprašovanie kvapaliny. V záhradníctve či poľnohospodárstve sa využíva na rozprašovanie zmesou vody s pesticídmi či biologickými prípravkami pri ochrane rastlín, stromov alebo plodin.V priemysle sa používa na rozprašovanie vody či chemických prostriedkov.

Ručné postrekovače – majú kapacitou iba niekoľko litrov a sú určené do domácností a pre postrek jednotlivých častí rastlín.

Chrbtové postrekovače – sú určené pre skleníky či záhrady. Väčšinou sa nosí na chrbte a pomocou motorového alebo ručného pohonu sa pomocou hadice s tryskou prípravok aplikuje na rastliny a stromy.

Záhradné postrekovače sú široko používané v záhradách a sadoch na ochranu rastlín. V poľnohospodárstve sú používané pre selektívne ošetrenie malých plôch alebo v špeciálnych kultúrach.

Chrbtové rosiče – rosiče poháňané spaľovacím motorom. Malé čerpadlo tlačí postrek do trysky pred ústím trubice, v ktorej je aj ovládač celého stroja. Ventilátor hnaný motorom vytvára prúd vzduchu, do ktorého je vstrekovaná kvapalina. Výsledkom je rosa dopadajúca na rastliny.

Go to Top