ibreza logo

Bundy a Tričká

Pracovné odevy ponúkame v širokej škále prevedení. Tieto odevy navyše spĺňajú požiadavky európskej normy EN 13688. Pracovné odevy si hravo poradia s najrôznejšími rozmarmi počasia, v ktorých sa vždy budete cítiť pohodlne a komfortne. Naše jednotlivé montérkové kolekcie určenej pre prácu ponúkame v rôznych materiálových kombináciách. Spoločným znakom našich odevov je dobrá prispôsobivosť pohybu počas nosenia pri použití najmodernejších materiálov.

Okrem montérkových kolekcií, ktoré predovšetkým spĺňajú základné pracovné normu, sú v našom sortimente aj odevy, ktoré majú špecifické vlastnosti.

Správny výber obuvi pre prácu môže byť ovplyvnený mnohými rôznymi faktormi. Napr. vlhkosť, chladné prostredie, vysoké teploty, ostré predmety, chemikálie, klzké povrchy. V našom sortimente obuvi rozoznávame dve kategórie obuvi. Tie ktoré podliehajú európskym normám, a to podľa požiadaviek na pracovnú obuv – značenie OB – O5 (EN 20347) a podľa požiadaviek na bezpečnostnú obuv – značenie SB – S5 (EN 20345).

Základný rozdiel medzi týmito kategóriami obuvi je, že bezpečnostná obuv má ako základný ochranný prvok ochrannú tužinku. Ďalej môže mať až 7 ďalších ochranných vlastností (napr. Antistatické vlastnosti, absorpcia energie v pätnej časti, odolnosť voči olejom atď.). Pracovná obuv môže mať až 6 ochranných prvkov (napr. Prienik a absorpcia vody). Pracovná a bezpečnostná obuv môžu niesť aj dodatočné požiadavky pre špeciálne použitie. Napríklad – P (podošva odolná proti prepichnutiu), CI (izolácia spodku proti chladu), A (antistatická obuv), atď.

Go to Top