ibreza logo

Tekuté hnojivá

Rovnako ako kryštalické a granulované hnojivá aj kvapalné výborne splnia svoju funkciu nielen v záhrade, ale aj pri izbových rastlinách.

Priemyselná tekuté hnojivá sú vyrábané ako riediteľná jednozložkové alebo viaczložkové hnojivá. Majú presne daný obsah živín s rôznou možnosťou miesenia ako napríklad DAM (napr. DAM 390).

U nás nakúpite všetky druhy hnojív od značiek BiOPON, Natura, Agro CS, Floria, Hoštické hnojivá, Forestina, Bros, kapka, Hakofyt a mnohé iné.

hnojivá látka je látka dodávajúca rastline potrebné živiny alebo podporujúca výživu rastliny. Podáva sa rastline najčastejšie cez pôdu alebo priamo do rastliny.

Rozdeľujeme ich do rôznych kategórii. Napr.:

Podľa spôsobu účinku napriame hnojivo – obsahujú priamo živiny a nepriame hnojivo – neobsahujú živiny, len podporujú výživu rastlín (napr. očkovacie látky, sorbenty, bakteriálne prípravky)

Podľa spôsobu aplikácie na pôdne hnojivo – hnojivo sa zapraví do pôdy a rastliny prijímajú živiny z pôdy koreňmi. Mimokoreňové hnojivo (= listové hnojivo, foliárne hnojivo) – hnojenie na nadzemnú časť rastlín (listy). Hnojenie závlahou – súčasne s aplikáciou vody používanej na zálievku či závlahu. Špeciálne hnojenie – zohľadňujú sa špecifické požiadavky pestovania rastlín alebo osobitné nároky rastlín.

Go to Top