Kompresory

sú dnes celkom bežnou súčasťou mnohých domácich dielní, malých prevádzok, alebo garáží. Výhody obstarania vlastného kompresora sú zrejmé. Jednoduchým príkladom bežného využitia kompresora môže byť pravidelná kontrola stavu pneumatík vrátane ich pravidelného dohustenia. Pneumatiky dohustíme pohodlne doma, bez toho aby ste si museli špiniť ruky a odev pri čerpacej stanici.

Rovnako tak kompresor využijete pri hustení tlakových nádob domácich vodární, bicyklov, pneumatík motocyklov, vozíkov, hračiek, pohone striekacích pištolí, ale aj na pohon pneumatického náradia. Kompresor dobre poslúži aj na vyfúkanie prachu a nečistôt zo zle prístupných miest pri údržbe počítača alebo elektroniky.

Malé kompresory napájané 12 V napätím zo zásuvky zapaľovača automobilu majú veľkú výhodu, že ich môžete voziť v aute neustále so sebou. Pre hustenie pneumatík svojím výkonom bohato postačujú, ale dosah použitia v okolí automobilu je obmedzený dĺžkou napájacieho kábla.

Kompresory bez zásobníka vzduchu, tzv. vzdušníka plne postačujú pre priame hustenie pneumatík, hračiek, ale napríklad aj hustenie väčšiny tlakových nádob domácich vodární. Sú ľahké, jednoducho prenosné a dajú sa ľahko použiť kdekoľvek v dosahu elektrickej zásuvky.

Ak chcete využiť kompresor aj na ďalšiu náročnejšiu prácu, ako je napríklad pohon niektorých pneumatických nástrojov, je vhodné zvoliť kompresor so zásobníkom vzduchu. Po natlakovaní zásobníka kompresor motor automaticky vypne. Spustí sa opäť vo chvíli, keď tlak v nádobe klesne pod nastavenú hodnotu. Pri práci je tak neustále k dispozícii dostatočná zásoba stlačeného vzduchu, bez toho aby motor kompresora stále bežal.

Go to Top