ibreza logo

Kladivá

Základné ručné náradie, ktoré určite pozná každý. Rozhodne by nemalo chýbať vo výbave žiadnej dielne. Naša ponuka je veľmi široká a ponúka priestor pre pohodlný výber. Náradie ponúkame ako s klasickou drevenou rukoväťou, tak i z iných materiálov. Kladivo, paličku, sekeru, krompáč alebo páčidlo hľadajte práve tu.

U nás nájdete rôzne typy kladív: mur

Kladivo je nástroj, ktorým sa ručne vyvodzujú nárazy priamo na opracúvaný predmet, alebo nepriamo pôsobením na iný pracovný nástroj. Možno rozoznávať viacero druhov kladív. Napr. na stavebné, resp. búracie práce je vhodné kladivo s hmotnosťou nad 2 kg. Naopak na jemnú napr. čalúnickú prácu je vhodnejšie malé a ľahké kladivo. Pri práci s drevom, je vhodné stolárske kladivo s výrezom na vyťahovanie klincov.

Vyrába sa z nástrojovej ocele, dreva, gumy alebo iného materiálu. Pokiaľ je rúčka – porisko z dreva, je vhodné použiť jaseňové, hrabové alebo bukové drevo. Rúčky z borovicového, smrekového alebo jelšového dreva nie sú vhodné. Drevená rúčka je vhodná, pretože svojou pružnosťou lepšie tlmí nárazy. V dôsledku vysušovania a následných zmien objemu sa však o ňu treba starať. V prípade, že nie je dostatočne pevne osadená v otvore kladiva, je potrebné do rúčky zatĺcť menší oceľový klin, ktorý zabráni jej vyťahovaniu.

Go to Top