Plast

Vonkajšie kvetináče sú vhodné pre vonkajšie použitie napríklad na terase, v záhrade alebo ako dominanta pri vchodových dverách. Vybrali sme pre vás do tejto kategórie kvetináče, ktoré sú vyrobené z vhodných materiálov. Materiálov, ktoré sú odolné zmenám počasia, mrazuvzdorné a stále.

Naša ponuka kvalitných, krásnych kvetináčov ktoré oživia každý dom, byt aj terasu. V ponuke máme obrovské množstvo kvetináčov v širokej ponuke farieb, tvarov a materiálov.

Samozavlažovacie kvetináče sú kvetináče vybavené samozavlažovacou vložkou. Samozavlažovanie vám ušetrí veľa starostí pri zalievaní rastlín v kvetináči a pomôže napríklad pri dovolenke.

Dobrý kvetináč pre vašu záhradu alebo terasu musí spĺňať určité kritériá. Mal by byť relatívne ľahký, aby ste ho mohli pohodlne premiestniť v prípade potreby. Ďalej by mal byť mrazuodolný, aby mohol na záhrade zostať aj cez zimu. Kvetináče pristanú záhrade nielen v lete. V neposlednom rade by mal mať vo dne pár otvorov na odtok prebytočnej vody. Tým sa zabráni zbytočnému podmáčaniu a hnitiu rastlín. Otvory pre odtok vody urobíte jednoducho aj vyvŕtaním.

Nádoba môže mať v dne vytvorené otvory, ktorými odteká po zalievanie prebytočná voda na misku. To umožňuje vytvorenie zásoby spodnej vody a tak znemožňuje trvalé podmáčanie koreňov rastliny, ktoré by mohlo následne viesť k ich hnilobe či plesniveniu. Rastlina má tu pôdu relatívne vlhkú, ale nepresýtenú vodou. Koreňovým systémom si potom sama odoberá vodu v takom množstve, koľko jej využije. Opačným prípadom je uzavretý kvetináč, v ktorom nádoba zadržiava všetku dodávanú vodu a teda neumožňuje rastline s ňou hospodáriť. Do kvetináča sa vkladá spravidla substrát s pestovanou rastlinou, dodávanú vodou a prípadne tiež hnojivo. Hnojivo sa dodáva vo forme tyčiniek, ktoré sa zvoľna vodou rozpúšťajú a tak sa do zeminy dostávajú živiny potrebné pre rast pestovanej rastliny.

Go to Top