ibreza logo

Kliešte

sú úplne nepostrádateľnou súčasťou výbavy každého remeselníka alebo domáceho majstra. V našej ponuke samozrejme nechýbajú rôznych druhov ako kliešte na brzdy, na sviečky a mnoho ďalšieho. Výrobky ponúkame samostatne alebo ako súčasť výhodných sád. Sortiment je široký, výber tak závisí iba na Vašich potrebách.

V našom sortimente nájdete veľmi široký výber klieští:

Kliešte používané v strojárenstve a mechanike: sika, kombinované (kombinačky), hasák, nitovacie na trhacie nity, nitovacie na sedlové nity, na patenty, na Segerove poistky, klasické, kombinované špicaté, štikacie.

Počas histórie sa vyvinulo veľké množstvo špecializovaných klieští na rôzne účely. Používajú sa všade tam, kde je potrebné uchopiť predmet silou väčšou, ako je schopná vyvinúť ľudská ruka (prsty ruky). Zvláštna forma klieští vznikne, keď uchopovaciu časť (časť kratšieho ramena páky) nahradíme ostrím. Vzniknú kliešte pre delenie materiálu (štikacie, nožnice, na nechty …). Kliešte s uchopovacou aj deliacou časťou nazývame kombinované (kombinačky). Ďalej určené pre stláčanie nazývame lisovacie (krimpovacie).

Konštrukčne sú obvykle riešené ako dve páky spojené v otočnom bode – kĺbe. Niekedy je tento kĺb nahradený pružným členom (pinzeta). Niektoré sú vybavené aj ďalšími jednoduchými mechanizmami vykonávajúcimi aj zložitejšiu činnosť (napr. blankovacie, páskovacie, krimpovacie, etiketovacie…), jediným zdrojom pohonu takéhoto náradia je však len páka.

Go to Top