ibreza logo

Fungicíd – ničenie húb a plesní

Fungicíd je pesticíd používaný na hubenie húb, ktoré napádajú rastliny a pôsobia na nich ekonomické škody, respektíve pôsobí škody na výnose. Ako už názov napovedá ich úlohou je usmrtenie daného organizmu. Nasadenie fungicídov a iných pesticídov je v súčasnosti nielen v rozvinutých výraznou súčasťou integrovanej ochrany rastlín. Niektoré fungicídy sú zdraviu škodlivé aj škodlivé pre životné prostredie, napr. Kuprikol. Jeho významnou zložkou je oxychlorid medi.

Fungicídy čiže postreky proti plesniam sú pesticídy používané na ničenie húb, ktoré napádajú rastliny a pôsobí na nich ekonomické škody, respektíve pôsobí škody na výnose. Ako už názov fungicídy napovedá ich úlohou je usmrtenie daného organizmu. Nasadenie postrekov proti plesniam a iných pesticídov je v súčasnosti nielen v rozvinutých výraznou súčasťou integrovanej ochrany rastlín.

Zatočte s plesňou! V našej ponuke nájdete rôzne postreky proti plesniam od známych popredných výrobcov, zameraných na ochranu všetkých rastlín. Či už potrebujete ochrániť zeleninu, ovocie, stromy či kríky, z nášho širokého sortimentu si iste vyberiete vhodný prípravok na to určený Kúpte si správne prostriedky! Do našej ponuky sme pre Vás pripravili postreky proti plesniam, ktoré naozaj fungujú a zbaví Vás pre vždy plesne na Vami vypestovaných plodoch! Je predsa zbytočné nakupovať ovocie a rôzne plodiny v obchode, keď je lepšie si ich vypestovať. Lenže často napádajú ručne pestované plody plesne, a preto je potrebné sa brániť! Zatočte s plesňami všetkého druhu a kúpte si postreky proti plesniam! Ochranné postreky rastlín proti plesniam

Čo sú vlastne plesne?

Ide o skupinu, ktorá sa radí medzi skupinu húb, ktoré pokrývajú povrchy rastlín alebo aj iných substrátov. Väčšinou sa prejavujú v podobe bielych plesní a inak sfarbených podhloubím sa vzájomne prepletenými vláknami. Aby neboli rastliny a plodiny ohrozované používajú sa postreky proti plesniam, ktorých je hneď niekoľko druhov. Plesne patrí medzi častí chorobu rastlín, Existuje nepreberné množstvo druhov, preto je dôležité, aby ste vždy použili prípravok, ktorý je priamo určený.

Fungicíd – ničenie húb a plesní

Go to Top