Home/Záhrada/Voľný čas/Bazéniky a nafukovačky

Bazéniky a nafukovačky

Nafukovacie nadzemné bazény. Ide o krátkodobé riešenie. Nafukovacie bazény sú cenovo najlacnejšie, ale majú najkratšiu životnosť a nie je možné v nich plávať. Ak si zakúpite tento bazén, majte na pamäti, že sa s ním budete musieť časom rozlúčiť. Sú veľmi náchylné na mechanické poškodenie, majú nevýkonné filtráciu a neumožňujú inštaláciu doplnkov (vodné atrakcie). Medzi nafukovacie bazény sa radí aj tzv. Samonosné bazény s nafukovacím horným kruhom.

Pevné nadzemné bazény. Tieto bazény sú voľne stojace bazény, ktoré tvoria buď oceľová, murovaná alebo polypropylénová konštrukcie. Táto konštrukcia sa potom vyplní vložkou, opäť je množstvo možných materiálov od nerezu po umelé materiály. Tieto bazény sú v porovnaní s nafukovacími bazénmi kvalitnejšie a odolnejšie. Avšak aj tu treba dávať pozor na mechanické poškodenie. Nadzemné bazény sú problematickejšie na prípadné zastrešenie, ale aj samotným prístupom do vody.

Bazény zapustené. Sem spadajú bazény nerezové, vyrobené z homogénnych kopolymérov, ale aj nižšie uvedené betónové bazény. Môžu sa riešiť ako zapustené úplne, ale aj zapustené len čiastočne. Homogénne kopolyméry sú špeciálne vyrábané pre použitie na výrobu bazénov, nádrží, čističiek a pod. Bazény z tohto materiálu sú zárukou životnosti a odolnosti. Laboratórne skúšky uvádzajú až 50-ročnou životnosť. Tvárnosť tohto materiálu umožňuje výrobu rozmanitých bazénových tvarov.

Bazéniky a nafukovačky

Title

Go to Top